про УНО писали...

Відповісти
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

про УНО писали...

Повідомлення alysa »

Організація. Портрет на стіні

На стіні української організації висить портрет патріота. На малюнку - юнак анфас і у профіль. Він був страчений польською владою у тридцяті роки. За якись, здається, теракт. Чи "атантат". Хіба тепер розбереш?

Під малюнком - слова героя. "Я свідомий свого діла і своєї кари. Я революціонер і націоналіст". Чи щось таке. Хлопець сказав це на суді.

Цитата надає оптимізму. Хоч хтось ще знає, що він робить і навіщо. Я, наприклад, не знаю.

Портрет висить вже п'ятдесят років. Як не більше. Він почав вже жовтіти - не герой, а його портрет. Хлопця повісили у першій половині минулого століття. Мабуть, пристрілив якогось чиновника. Чи щось таке.

Тоді були інші часи. Ніхто б не додумався підірвати автобус у центрі Варшави. Чи ресторан у Кракові. Тепер то була б справа честі. Дикі й необізнані були наші предки.

Навколо шумить Монреаль. Тобто не шумить. Бо згадана українська організація - на тихій вулиці. Навколо ходять ортодоксальні євреї. Бо вулиця - єврейська. І район - єврейський. Як опинилася Організація у єврейському районі - ніхто не знає.

Кажуть, що колись тут жили португальці. Ні, навіть поляки. Хоча, взагалі-то, навіть не вони. У районі жили українці. Й побудували Організацію. Потім вони переїхали на схід міста. А організація залишилась.

На другому поверсі - заля. Із балконом і сценою. Колись тут робили вистави. В залі збиралися українці. Зараз теж є спектаклі. Тільки рідко. На стінах розклеєні афіши. Про проголошення Західно-Української Народної Республіки. Звісно - репродукції. Республіки давно вже не має. Та й проголосили її не вчора.

Під час дощу, крапельки збігають по стінах й залишають сліди.
Колись тут збиралися люди. Сотні людей...
http://vent-de-la-mer.livejournal.com/1 ... l#comments
alysa
Повідомлень: 1435
З нами з: 22 вересня 2014, 18:40
Дякував (ла): 75 разів
Подякували: 186 разів

Повідомлення alysa »

alysa писав: Навколо шумить Монреаль. Тобто не шумить. Бо згадана українська організація - на тихій вулиці. Навколо ходять ортодоксальні євреї. Бо вулиця - єврейська. І район - єврейський. Як опинилася Організація у єврейському районі - ніхто не знає.
Надю,ау! Здається ти трохи знала історію УНО? Може знаєш чому вони оселились саме там?
Відповісти

Повернутись до “Українське Національне Об'єднання (УНО)”