Kyiv чи Kiev

місце для спілкування на політичні теми
Відповісти
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Kyiv чи Kiev

Повідомлення ozi lucky »

На дорожніх знаках в Україні зараз скрізь пишуть Kyiv.
І ця тенденція прогресує.
Чи є можливість звернутись до франкофонних джерел з проханням/вимогою писати назву столиці на мові, що є державною в даній країні?
Le Devoir це здається французька газета. Але ще є La Presse, що є квебекською. Може ще якісь хтось знає?
Можна написати колективну петицію і пошири її серед друзів знайомих (навіть віртуальних).
З відомих мені існтрументів є сайт - change.org. В когось є ще на прикменті щось схоже?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4305
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 479 разів

Повідомлення smisha »

Le Devoir - це квебекська газета, свого часу заснована премєр-міністром Henri Bourassa.
Коли вони пишуть іноземні топоніми, то керуються нормами французької мови. Слухав по радіо передачу, де обговорювали вживання назви Бейджин, замість Пекін, сходились на думці, що якби там китайці свою столицю не називали, а французькою правильно буде Пекін, бо так склалось історично. Тому я думаю, що петиціями нічого не добємся, оскільки потрібно змінити норму мови, а не прохати те чи інше видання.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1301
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 20 разів
Подякували: 57 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Дуже часто посилаються на первісне звучання. Як народ вживає це слово, то і не поспішають пристосовувати
Відповісти

Повернутись до “Політика”