Кондиціонери

тут можна обговорювати будь яку тему :)

Модератор: smisha

Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Кондиціонери

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Це одні з тих речей від яких я довго не міг прийти до тями. Точніше від ціни на них. Виявляється в Канаді вони інколи в 10 разів дорожчі ніж в європі, ніж в Україні. І ще гірше те, що тут пахне якоюсь незрозумілою маячнею. В той час як в Україні ставлять всілякі Samsung, Phillips, LG, то в Монреалі всякі нонейми типу Garrison, Likewise, Gree, Honeywell, Hisense... WTF!? Вперше чую такі компанії... Мені цікаво в чому тут справа і що з цим робити? Про зовнішній блоки я так розумію взагалі можна забути... З цього витікає друге питання: що вибрати? Мені дуже не подобається ідея вставного в вікно кондиціонера, але мені подобається ідея переносного з двома трубами :) Поки що я про ці портативні кондиціонери чув тільки погані відгуки. Не хочеться наступного літа смажитись як цього. Хто чим охолоджується? :)
Дякую за поради.
---
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4301
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 478 разів

Повідомлення smisha »

В нашому будинку є спеціальна дірка в стіні, куди можна вставити кондиціонер. Хоча цього року ми нічого не ставили. Головне тут правильно підібрати BTU - від цього залежить, чи кондиціонер дійсно буде охолоджувати квартиру, чи тільки голосно гудіти.
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Сильно не переймався цим питанням бо маю термопомпу але знайомий купив собі кондишен у китайскому магазині за пів ціни ,що продає ліквідації від компаній ,марка "Лижі" вже три роки робить без проблем.Має як функцію охолодження так і функцію нагріву ну майже як термопомпа.Кондишени ще бувають по добрим скидкам у центрі ліквідації Сієрса що на Декарі.Внутрішній не беріть його вистачає тільки на клімат-контроль біля компа,та й вологості в хаті стане більше.Місцеві аборигени переважно купляють но-нейм вважаючи на ціну бо на два роки цього барахла вистачить а потім при черговому переїзді аппарат лишають новому з"йомщику а собі купляють новий "чіп" за 200 бакинських.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

А що на рахунок термопомпи? Наскільки це вигідно?
---
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Повертаючись до питання... Цього літа я вже точно налаштований на купілю кондиціонера.
І всерівно мене дивує до глибини душі питання наявності нормальних віиробників кондиціонерів в Канаді.
Ця обмеженість також досить серйозно вкпливає на ціну самих пристроїв.
До прикладу, не самий дешевий mini-split кондиціонер в Україні коштує $520 CAD з податками! Тобто це остаточна ціна!
SAMSUNG AQ12EWGN
Самий дешевший кондиціонер в Канаді коштує в діапазоні $1000:
Elegance 12000 BTU
причому більшість кондиціонерів під брендами типу:
Danby, Amana, Googman, haier, Amvent, GREE, Ramsond, Pridiom, Celiera, Elegance та інші...
Хтось взагалі чув такі компанї раніше? Кондиціонери Samsung я взагалі не можу знайти, тільки на їхньому сайті знайшов і то: один опис. В продажі не бачив:
https://samsunghvac.com/ductless.php

Але це mini-split, який потребує складної установки. Оскільки я знімаю квартиру, то цей варіант не дуже підходить.
Тут більше підходять віконні або портативні кондиціонери. Але тут теж один злий китайський noname:
Honeywell, Kenmoore Elite, Haier, Global Air Products, SPT, LG, Tripp Lite, Royal Sovereign, DeLonghi, Comfort Aire, Airworks... W T F?
І ціни теж кусаються, нормальні кондиціонери ВІД 600 канадських доларів і це без подактів.

Чому в Канаді настільки обмежений вибір кондиціонерів? І чи чим ви охолоджуєте своє житло влітку?

UPD
ось що я наразі знайшов:
Whynter 13K BTU
Honeywell® 14,000 BTU
Не впевнений що у honeywell є можливість підключити другу трубу, ніде немає однозначної відповіді на це питання. Кажуть, що можна дві але продається з однією.
Все що з однією трубою взагалі не підходить із-за надзвичайно низької ефективності.
---
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Беріть китайський апарат та не заморочуйтесь.Самсунг та інші варіанти термопомп вам не підійдуть бо житло знімаєте ,при переїзді буде менінг з демонтажем апарату.Я сьогодні бачив купу кондишенів у Рено-Депо у відділі ліквідації,правда це у Лавалі але і в інших місцях мають бути.Самий оптимальний варіант на 25000 БТІ не менше.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Alex Geneve писав:Беріть китайський апарат та не заморочуйтесь.Самсунг та інші варіанти термопомп вам не підійдуть бо житло знімаєте ,при переїзді буде менінг з демонтажем апарату.Я сьогодні бачив купу кондишенів у Рено-Депо у відділі ліквідації,правда це у Лавалі але і в інших місцях мають бути.Самий оптимальний варіант на 25000 БТІ не менше.
І яка ціна приблизно?
---
Аватар користувача
Alex Geneve
Повідомлень: 371
З нами з: 15 квітня 2014, 19:42
Подякували: 1 раз

Повідомлення Alex Geneve »

Там були UBERHAUS на 12000 БТІ за 290 каксів,і по акції є внутрішні на 12000 БТІ за 399 каксів,такий звичайно зручний для перевозки але я до них досить скептично ставлюся.Якщо вас влаштує потужність то це саме те,для мене наприклад це замало.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

13,000 BTU Dual Hose Portable Air Conditioner with Remote by Whynter
То я от такий купив ) відпишуся як воно працює. Загальна площа у нас не велика, то ж мало б бути достатньо.
---
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Так от... Загальна площа квартири приблизно 46 квадратних метрів (496 sq. feet). Це без ванни і всяких шаф які постійно закриті. Вікна теж постійно закриті і добре ізольовані. Температура на вулиці близько 30 °C,
всередині: 25-26 °C
На виході кондиціонера: 9 °C

Якщо закрити спальню, в якій стоїть кондиціонер (10 m²), то можна охолодити її до досить комфортної температури, приблизно 21-22 °C.

З відкритими ж дверима більш меньш нормально тільки в спальні. В решті квартири повітря хоч і не вологе, але досить гаряче, градусів 26.

Коротше, квартира досить маленька але цього кондиціонера не вистачає.

Я бачу два варіанти:
- Низька ефективність кондиціонера
- Занадто багато тепла проходить через дах і стіни. Сонце смажить прямо на дах цілий день :(.

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
---
Аватар користувача
ozi lucky
Повідомлень: 1754
З нами з: 20 квітня 2014, 12:40
Звідки: ойкумена
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 10 разів

Повідомлення ozi lucky »

це в тебе виходить кондиціонер крутіший за ті, що просто в вікно ставляться? вивід навулицю від нього якийсь є?

до речі хтось пробував кондиціонери звичайні віконні? їх взагалі сенс є купляти ставити чи від толку ніякого?
і чи натягує кондицінер загалом більше за батарею зимою чи ні?
________________
Thruth is more in the process than in the result

- Jiddu Krishnamurti -
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

ozi писав:це в тебе виходить кондиціонер крутіший за ті, що просто в вікно ставляться? вивід навулицю від нього якийсь є?

до речі хтось пробував кондиціонери звичайні віконні? їх взагалі сенс є купляти ставити чи від толку ніякого?
і чи натягує кондицінер загалом більше за батарею зимою чи ні?
Не знаю чи він крутіший... У мене був старий (не пам'ятаю ні виробника, ні потужності) і він ледве справлявся з однією кімнатою.
Той що новий я підключив добре. Вихідну трубу заізолював фольгою та тканиною поверху. Перейди за посиланням що я минулого року запостив, там є всі параметри та інфа. Кондиціонери з однією трубою чи взагалі без труб не є кондиціонерами, таке нізащо неможна купати. Електроннії кондиціонер їсть разів 2-4 меньше ніж опалення. Я не розумію чому тут така біда з кондиціонерами :(((( штовхають всяке китайське лайно за ціною брендових моделей.

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Минулого літа, в квартирі працювало 2 віконні коддиціонери, і то було жарко, хіба прямо під кондюком сидіти. Цього літа нічого не включаю поки. І не бачу капець великої різниці.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Попався мені безкоштовно кондиціонер LG LP1215GXR. Single hose, тобто з однією трубою...
Як я і думав - такі кондиціонери не варто купувати. Цей кондиціонер це те саме що кондицонер з двома трубами і відкритим вікном в іншій кімнаті. Марна трата грошей та електрики (читай трата грошей Х2)
не знаю чим думали інженери... Таке враження що кондицонер дизайнили маркетологи. Коротше кажучи - прохолодно лише біля саомго кондиціонера, і не важливо скільки він качає BTU. Бо рівно стільки ж BTU він засмоктує через щилини в квартирі.

Стосовно того що я купив минулого року (Whynter 13,000 BTU Dual Hose Portable AC)...
Теж особливо позитивних вражень не маю. Одну велику кімнату в страшну спеку він охолоджує до терпимої температури. При цьому вологість майже не понижає, не знаю добре це чи погано.
Кому цікаво про результат роботи дивіться графік :) (дані знято високоточним обладнанням)
ac.jpg
ac.jpg (249.29 Кіб) Переглянуто 8795 разів
До графіка додам: скільки б кондиціонер не працював нижче 22-23 температура ніколи не падає. На графіку температура за вікном близько 29°C хоча це не має грати великої ролі адже нас цікавить температура в кінматі.
---
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 803
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Ну вологість він може забирати виключно до своєї точки роси. Все що сконденсувалось з холодних трубках і стекло вниз.
Аватар користувача
Alex Diamantopulo
Administrator
Administrator
Повідомлень: 2233
З нами з: 13 березня 2014, 00:20
Звідки: Івано-Франківськ / Montreal, QC
Дякував (ла): 609 разів
Подякували: 260 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Alex Diamantopulo »

Vo_Vik, ну це зрозуміло... Головний висновок - переносні кондиціонери то відстій. А переносні кондиціонери з однією трубою це просто гроші на вітер Х2 (за кондиціонер і за електрику)
---
Відповісти

Повернутись до “Загальний форум”