It is currently 14 Dec 2017, 14:45

All times are UTC - 5 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: 08 May 2012, 20:34 

Тут якось не прийнято сунути в обличчя обєктив. Тому створюється враження повної відсутності людей. Насправді це не так.

Ці фотки людей на прогулянках я часто робив на повному зумі, фактично будучи від них за пару сотень метрів.

Image

Ці доріжки є скрізь. І дуже густо.

Image

Вони належать місту, тут кажуть сіті, і сіті підтримує порядок на цій території.

Image

Це явно якась наймана няня, скоріше всього філіпінка. Філіпінці тут ціняться в прислузі як роботящі і старанні. Вигулює двійняшок-блондинок, явно не її діти.

Image

Літом в спеку по жилих районах їздять от такі машинки з морозивом. Ох і роботка у них я вам скажу. Цілий день над головою водія дзвенть голосна електронна однотипна музика - тілі-дінь-дінь, тілі-дінь-дінь... Я б чокнувся.

Купують морозиво восновном дітлахи чи підлітки.

Тут я просто зійшов зі свого драйвея і сфоткав відкрито.

Image

Тут одружуються і заводять дітей як правило пізно, якщо порівнювати з Україною. По принципу - треба вивчитись, стати на ноги, а тоді думати про сімю. Побиратись у батьків не прийнато, після школи самостійне життя. Вважається дуже добре, коли батьки оплатять навчання в університеті. А вже житло чи автівки - думай сам.

Тому часто можна побачити людей у досить великому віці з малими дітьми. Попервах я навіть думав що то онуки. Виявляється діти.

Ось сценка сімейного відпочинку в моєму тупічку, фоткав зі свого драйвея.

Image

Ще одна сусідка. Явно з ірландськими коренями.

Image

Ще одна сусідка.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:38 

Живуть тут часом прикольні люди. Ось реклама біля компанії, що займається лендскейпінгом.

Image

Image

Перед тим як перейти до самих цікавих будинків району (як на мій погляд), продовжу трохи замальовки загального життя. Я ж обіцяв про життя, чи не так? ;)

По районах міста рівномірно розкидані дитячі майданчики. Я так зрозумів їх розміщують так, щоб з любої точки району можно було пройти до них не довше як за хвилин 10, щоб малюки не томились. От батьки прогулюючись з дітьми роблять привали на ігри.

Image

Ось цей майданчик розташований прямо позад мого будинку. Якщо хто дивився мої фотографії раніше, то бачили його не раз.

Зрозуміло, що його використовіють виключно за призначенням. Вийти покурити чи попити пиво нікому і в голову не прийде.

Зверніть увагу на вік батька у якого такі малі діти.

Image

Image

Image

Не дивлячись на велику любов канадців до домашніх тварин є місця де заборонено їх вигулювати. Справа стоїть таких знак. Це при тому, що власники за собакими прибирають, вигулюючи завжди носяти із собою пластикові пакети.

Image

А тут ігрова площадка прямо біля дороги. От в таких випадках і ставляться дорожні знаки "Ігрова Зона" про який я писав вище.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:24 

По району часом літають і оттакі групки - батько з виводком дітей.

Взагалі я був трохи здивований тим, наскільки тут добрі батьки, скільки часу вони проводять з дітьми. Кожен день бачу це у своїх сусідів. (tu)

Image

Ну і буквально пару слів про школи.

Тут школи ділять на чотири вікових групи, як правило вони в різних місцях. Тобто розводять різних за віком дітей в різні школи. Як на мене це чудова ідея.

Буквально в 300 метрах від мене збудували школу першого рівня - початкову. Це великий плюс для деяких. Мій минулий сусід довго не міг продати свій будинок. А потім у нового сусіда підросли діти і він купив цей будинок. За одної основної причини - поряд є школа.

Image

Як правило школи одноповерхові, власне як і все. Не люблять тут бігати по сходах. Та і думають про інвалідів, які тут живуть повноцінним життям і під яких будують все - тротуари із заїздами для колясок, ліфти, автобуси і метро, магазини, туалети і т.д.

Хоч я бачив і багатоповерхові школи, але виключно для старшокласників. Біля таких шкіл великі парковки для автомобілів, на яких школярі їздять в школу. З 16 років в Канаді дозволяється самостійне водіння автомобіля. А з 14 вже можна водити, аде в присутності когось із повноцінними правами, хоча б старшого брата. Після закінчення занять біля таких шкіл дуже цікаво, коли школярі розїздяться по домівках, з гуркотом, свистом шин і гупанням басів. Прихвативши подружку по дорозі. Або подружка друга.

Ось це приватна школа, збудована за містом. Ціна за навчання кусається, десь тися 20 за рік. Але переповнена.

Image

В нашому районі на великий жаль немає озера де можна було б купатись. А в річці яка поряд не можно - холодна вода. Річка гірська і навіть в сильну спеку вода не встигає нагріватись. Є купальне озеро за межами району, десь за кілометр, біля річки. Їздимо на велосипеді, або можна прогулятись і пішки і ромилуватись на природу. Там "міське" озеро, його утримує в порядку сіті і воно відкрите для всіх. Спеціальні служби підтримують порядок, міняють воду в озері, щовечора чистять і загрібають пляж, чистять туалети.

В нас є таке собі озерце, зовсім маленьке, скоріше ставок, але в ньому купатись не можна.

Image

Image

Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:27 

Ця водойма призначена для акумулювання залишків води. Тут часом буває щось принесе з гір і за пів години випадає тримісячна норма дощу. Буває що ливнева каналізація на дорогах не справляється. Тому передбачені такі точки аварійного акумулювання води. В зливу вони наповнюються, і відразу після дощу спокіно зливається. Так спроектовано, що все робиться автоматично.

Тому тут не можна нічого робити, вода по ідеї не чиста, стікала з доріг. Крім того там завелася живність і її не можна турбувати. До диких звірів у Канаді ставлення просто трепетне.

Такі ливні бувають вкрай рідко, раз в кілька років, тому решту часу це озерце виконує чисто декоративні функції.

Image

Такі озерця розкидані скрізь.

Image

Image

Image

Може бути інший варіант - спортивна площадка. Функції ті ж самі - аварійний акумулятор води.

Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:29 

Мені пару разів приходилось бачити такі стадіончики повні води. Але через годину вода вже сходила а в наступний день вже використовувалась за іншим призначенням - там вже грали в футбол.

Тут добре видно систему наповнення-зливу води.

Image

Тут мабуть видно краще. Площадка заглиблена на кілька метрів і може прийняти велику кількість штормової води.

Image

Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:32 

Не можу не згадати такий елемент життя як гаражсейли. Це поняття в Україні практично невідоме.

В теплу пору року на вихідні майже на кожній вулиці обовязково хтось влаштовує гаражсейл. Часом вся вулиця збирається і ВСІ РАЗОМ влаштовують ПАРАД гаражсейлів. Грає музика, сусіди сидять в кріслах і пють пиво. Кожна продана річ за центів пятдесят викликає бурю схвалення по всій вулиці з відкриванням нового пива. Веселиться народ.

Виносять непотрібні речі і продають за символічними цінами. Речі часом ні разу не використані. Особливо це стосується дитячого одягу. Діти швидко ростуть і часом щось одягає всього раз-два, або і ніразу, і виростає. Часом перед гаражами вивішують справжні магазини. Причому все найвищої якості, батьки купували дітям найкраще.

Багато хто користується цим. Мій перший телевізор був з гаражсейлу. А гаражсейловський городній інвентар який я купив за копійки і практично новий і досі служить справно.

Ось типовий гаражсейл. Часто він розтягується і всередину будинку і навіть на бекярд, особливо коли люди переїздять і викидають більшість речей.

Image

Image

Перед вихідними такі види звичайна річ. Але в неділю ввечері все повинно бути знято, а то приїде поліція за адресою гаражсейла і оштрафує.

Image

Image

Часто люди не хочуть морочити голову, просто виставляють на драйвей непотрібні речі з надписом "прошу, заберіть". Я переїздив "по великому" три рази, кожний раз виставляв непотрібні речі яких накопичувались просто гори. До ранку все було розібране.

А тут люли просто виїздять десь далеко, пакується контейнер. І паралельно гаражсейл.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:35 

Покажу трохи фоток з тієї частини де вже живу я - на іншому краю району.

Ось типовий тупічок в цій частині району.

Image

Будинки вже дещо інші, часто робиться професійний лендскейп.

Image

Хтось тут бідкався на типовість будинків. В деякій мірі так, попереду гараж, це як стандарт. Але всі будинки різні, індивідуальні проекти.

Image

Image

Image

Сусіди-гурмани...

Image

Image

Мені чомусь дуже подобається ось цей будинок. ;)

Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:37 

Image

Image

І бекярди в цій частині вже дещо інші. Між іншим - сама цікаве навколо будинку знаходиться позаду будинків. Так, перід вилизаний, парадний, але позаду все для себе, тобто найкраще.

Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:42 

Сусід-американець, жеве недалеко від мене. Ох вони і гуляють... Як у нас в Україні. В нього гараж на три автомобілі, так він його обладнав як парті-холл - бар, акустика з системами вище зросту людини, світло, на стіні кілька величезних плазм. Як розійдуться, то до 4-х ранку гупає. Але якось ніхто не скаржиться.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 21:47 

Ну що ж, перехожу до топової частини району.

Самий край району виходить на провінційний парк. Внизу річка, долина, чудовий вид на гори і місто, тут говорять в'ю - VIEW Самий крайній ряд будинків зветься рідж - RIDGE. Там самі дорогі ділянки землі і будувались відповідні будинки.

На жаль я не на самому краю, за пару будинків, але види на все це маю.

Тут дуже популярні одноповерхові будинки - бангало. Вони коштують дорожче двоповерхових при однаковій площі, люди не люблять бігати по сходах. Але в Альберті всі будинки мають бейсмент - BASEMET. Тому всі будинки мають кількість поверхів плюс ще один - бейсмент. Двоповерховий будинок має три повноцінних поверхи, одноповерхове бангало відповідно два поверхи.

Бейсменти можуть бути закриті (аналог в Україні цокольний поверх) і вокаут бейсмент - walkout basement. В закритому бейсменті який майже весь пкд землею, віна невеликі і високо, у вокаута все як у звичайного поверха, крім передньої стіни, яка повністю під землею. Вокаути будують восновному на схилах.

Ось приклад бангало на ріджі. Вид спереду і ззаду. Задня частина як на мене цікавіша. Далу покажу більше.

Image

Image

Ось цей будинок, бангало, для мене як зразок заможного будинку в середньому класі. Окрім кольорів.

Він поряд зі мною, так що в мене є нагода щодня його бачити і тому показую вам. З усіх сторін.

Image

Image

Image

Тут можна добре розглянути вокаут бейсмент, з боковими вікнами і суцільнозаскленою задньою стіною.

Image

Ну а задні частини таких РІДЖОВИХ (їх так і називають, це спеціальні проекти) будинків спеціально проектують для споглядання видів. З любої точки будинку, навіть з ліжка спальні чи з джакузі.

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC - 5 hours [ DST ]