It is currently 24 Nov 2017, 16:10

All times are UTC - 5 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
PostPosted: 04 May 2012, 11:30 

Репост з http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,211889843,page=1 Якщо хтось знає як звязатись з автором, напишіть будь ласка.
Тут багато розповідають як живуть люди на Заході. Дуже цікаво читати, особливо коли взяти до уваги, що часто розповідаючі або ніколи не бачили як ті люди живуть, або в кращому випадку бачили це з вікна туристичного автобуса. Більшість же перебуває в полоні стереотипів або міфів. Тому спробую трохи розвіяти ці суперечності на прикладі того, ЯК, а особливо ДЕ, живуть прості робочі люди в окремому районі окремого канадського міста.
Щоб розповісти про окремо взятий житловий район, просто необхідно сказати кілька слів про те, де саме є цей район.

Отже, місто Калгарі, провінція Альберта, Канада.

Альберта є прерійною провінцією яка своєю західною частиною примикає до Скелястих Гір, які ділить із своєю сусідкою - Британською Колумбією. Столиця Альберти місто Едмонтон, яке 300 кілометрів північніше Калгарі. Саме Калгарі розміщено приблизно на широті Києва. З невідомих причин майже всі головні офіси великих компаній розміщені саме в Калгарі, а не в столиці.

Прерії тягнуться на схід на тисячі кілометрів. В більшості вони так чи інше окультурені, але зустрічаються і в дикому вигляді.
Image
Саме місто виглядає досить дивно для європейця, який вперше потрапляє в Північну Америку. Пам'ятаєте "Двоповерхову Америку"?

Більшість міст Північної Америки досить схожі, за виключенням деяких, таких як Нью Йорк чи Монреаль. От саме таким типовим північноамериканським містом і є Калгарі.

Якщо подивитись на місто з де-якої відстані, то воно виглядає такою собі плоскою повехнею із стрімким і високим даунтауном. Переважна більшість жилих будинків це двоповерхові індивідуальні будинки. В нас (Україні) їх називають особняки. В старіших районах міста багато одноповерхових - бангало, в Україні прийнято говорити бУнгало.

Ось вигляд на місто із сторони, із заходу. Як на мене, то найкращий вид на даунтаун з і сходу, на фоні гір, особливо з ранішньою підсвіткою.
[img]Саме місто виглядає досить дивно для європейця, який вперше потрапляє в Північну Америку. Пам'ятаєте "Двоповерхову Америку"?

Більшість міст Північної Америки досить схожі, за виключенням деяких, таких як Нью Йорк чи Монреаль. От саме таким типовим північноамериканським містом і є Калгарі.

Якщо подивитись на місто з де-якої відстані, то воно виглядає такою собі плоскою повехнею із стрімким і високим даунтауном. Переважна більшість жилих будинків це двоповерхові індивідуальні будинки. В нас (Україні) їх називають особняки. В старіших районах міста багато одноповерхових - бангало, в Україні прийнято говорити бУнгало.

Ось вигляд на місто із сторони, із заходу. Як на мене, то найкращий вид на даунтаун з і сходу, на фоні гір, особливо з ранішньою підсвіткою.
Image
Image
Відстань до даунтауна з точки зйомки 20-25 кілометрів. Місто досить велике по площі, приблизно як Москва в межах першого транспортного кільця. Тільки в Калгарі живе трохи більше мільйона жителів, а в Москві мабуть раз в 15 більше.

На наступному знімку видно телебашню, яка в свій час була найвищою будівлею. Тепер багато будинків вищі за неї і телебашня вже стала просто висотним рестораном і оглядовою площадкою для туристів.
Image
Попередні знімки були із заходу, наступні з півдня. Відстані ті ж. Плоске місто і великий зум приховують відстані.
Image
Image
Вже настільки звик до відкритих площ де майже скрізь видно горизонт, що коли попадаю в даунтаун з його камяними джунглями, він на мене давить. Стараюсь туди не заїздити.

Рельєф міста не такий уже і плоский, є багато підвищень. Практично з кожного підвищення видно гори. Я їх бачу з вікон свого будинку. Ось фотка з мого бекярду, так тут називають задній двір.
Image
Калгарі по-своєму унікальне місто, як власне унікальне будь-яке місто. Можна було б багато про нього писати. Але коротко.

Разташоване воно на висоті біля 1000 м над рівнем моря. Має світовий рекорд по добових перепадах температури, здається понад 60 градусів по Цельсію. Часто фігурує в першій десятці в рейтингах по рівню життя і комфорту життя, це різні поняття. За деякими рейтингами саме чисте місто у світі серед великих міст - мільйон і більше жителів. По Канаді в Калгарі сама чиста питна вода і повітря. А значить одні із найчистіших в світі.

В місті немає важкої і навіть середньої промисловості. Коли подивитесь на знімки, там немає димарів. По приїзду я першою справою очима шукав трубу. Повинна ж в місті бути хоч одна електростанція? Немає. На всю Альберту одна електростанція, за 800 кілометрів на північ. Це як від Києва до Москви. От там вона і димить.

Калгарі саме швидкоростуче місто в Канаді, і мабуть у всій Північній Америці.

Калгарі називають фінансовою столицею Канади. В Калгарі здається найбільше в Канаді головних офісів великих компаній. Більшість нафтових тут.

Ну про олімпійські ігри 1988 року всі чули.
Екологія важлива річ. І дуже важливо яку воду ми п'ємо і яким повітрям дихаємо.

Чистій воді і повітрю у великій мірі завдячуєми близкістю гір. Можна сказати живемо на гірському курорті. До гір напряму кілометрів 60, а вже за пару десятків кілометрів від міста починаються гірські курорти.

Місто п'є воду з гірських льдовиків. Струмки збираються в річечки, які в свою чергу зливаються в річку. Я пробував пити воду прямо з річки в горах - чистішої не буває.

Image

Image

Image
Image

Таки що ми спокійно п'ємо воду прямо з кранів. Ну для очистки совісті я ще пропускаю її через звичайний кухонний холодильник з фільтром, є такі моделі. Можна пити охолоджену воду, що для мене важливо, особливо літом. Цей же холодильник автоматично робить лід, часом також треба.
Медичне обслуговування в Альберті практично безплатне. Всі жителі мають обов'язкову БЕЗПЛАТНУ урядову медичну страховку. Вона покриває майже все. Якщо хто не дай Бог важко захворіє, незалежно чи то рак, чи потрібно робити операцію на мозку, чи пересадити нирки чи серце - все безплатно. Не потрібно шукати спонсорів чи продавати житло.

Урядова страховка не покриває кілька пунктів, такі як стоматологів, пластичні операції і чомусь окулістів, мається на увазі окуляри. Швидку допомогу не покриває також. Але всі хто працює, а це переважна більшість жителів провінції, мають додаткові медичні СІМЕЙНІ (для кожного члена сім'ї працюючого) страховки від роботодавців. Ці страховки вже покривають все. Тобто для переважної більшості жителів медицина на 100% безплатна.

А тепер трохи цифр. Гроші на медицину Альберти виділяє не федеральний уряд в Оттаві, а повінціальний, в Едмонтоні, з провінціального бюджету. Якщо провінційний бюджет на 2012 рік близькь 35 мільярдів доларів, то на охрону здоров'я виділено 16 мільярдів - майже ПОЛОВИНА БЮДЖЕТУ. І це всього на три з хвостиком мільйони жителів Альберти. Діліть і порівнюйте вже самі.

Так, є і проблеми. Основна - це великі черги до спеціалістів. Кажуть не вистачає лікарів, багато дійсно переїздить в Америку де більше платять. Як на мене, то лікарі трохи заїлись. Я знаю де-яких лікарів. Це дійсно багаті люди, більшість заробляють непристойно великі гроші. Міняють БМВ і Мерседеси як рукавички. Не знаю де їм ще більше можуть платити.

На закиди про тривалу підготовку відповім, що багатьом також треба довго і важко готуватись. А де-яким все життя, наприклад програмістам чи вчителям. Але їх зарплати несумісні з лікарськими.
Місто поділене на райони, всього таких районів більше восьмидесяти і їх з кожним роком стає більше, і досить швидко. Вони бувають різні як по розміщенню так і достатку. Є більш заможні, є менш, а є і дуже багаті. От люди і гуртуються за своїми інтересами і достатком.

Як на мою думку це дуже правильна ідея - розселяти в різних місцях людей з різним культурним і фінансовим рівнем. Тому що вони дратуватимуть одні одного коли житимуть поряд. От тому в кожному районі і живуть люди приблизно однакового культурного і матеріального рівня. Такого щоб в багатому районі стояли якісь задрипані будинки чи навпаки в небагатому якась супер вілла не буває. Відповідно особливого значення набуває питання - а де ти живеш?

Це багато про що говорить. На відміну від, скажемо, автомобіля. Автомобіль у більшості випадків не говорить ні про що. Можна запросто побачити мільйонера на убитій древній Хонді, а простого роботягу-автогурмана на останній моделі БМВ чи Лексуса.

Я живу у відносно новому районі, він ще навіть не закінчений. Рівень приблизно середній, місцями тяготіє до трохи вищого від середнього.
Як правило нові райони які будувались в останній час, в останні 20-25 років, являють із себе замкнутий простір. Навіть часто огорожені парканами, "фірменними" для кожного району. Часто у них є всього кілька заїздів для автомомобілів. У всякому випадку я знаю багато таких районів. У попередньому де я жив і де живу зараз їх всього два. Для піших чи велосипедних прогулянок виходів значно більше. А в центральній частині міста райони чисто з умовними межами, як і у нас в Україні.

Часто райони мають якусь родзинку - власний парк або озеро які належать громаді, коммюніті, як тут кажуть. Більшість районів які будуються в останній час наскільки я знаю мають озера які спеціально викопують. Як правило це купальні озера з пляжами, часто досить великими, овжиною з кілометр або і більше. Їх можуть відвідувати тільки жителі даного району, це власність коммюніті. Всі жителі платять коммюніті фі, тобто внески за ці всі задоволення. Часто досить великі, від кількох тисяч доларів на рік. Зрозуміло, що ніхто не хоче платити за задоволення інших, тому чужих не пускають, є спеціальні охоронці. Але з друзями чи знайомими можна ходити без першкод.

І є як правило коммюніті центр. Там всякі розваги і місця щоб провести час. Само-собою тільки для своїх.

Ось "районний центр" нашого села.
Image
Косяками ходять мамочки і наймані няні з виводками дітей.
Image
Спортивні площадки.
Image
Ну і як же в Канаді і без хокею? Ніяк!
Тільки влітку використовують за іншим призначенням. А зараз в любий час одягай ковзани і вперед. Всі будуть тільки раді. Народ тут надзвичайно дружелюбний.
Image
В самому районі між будинків не може бути ніяких бізнесів. Є виключення на геть малий і тихий у своїх будинках, типу перукарень. Як правило їх влаштовують в гаражах повністю переробивши гараж. Получається чудова студія. Але потрібні дозволи ВСІХ сусідів, інакше не дадуть ліцензію. Навіть якщо хтось один заартачиться - нічого не вийде, не дозволять працювити. Житло і прайвасі, як тут кажуть, священна корова.

Я ніде не бачив щоб у нашому районі хтось щось мишкував у свому будинку. Мабуть достатки публіки дозволяють не займатись цією юрундою.

Відповідно всередині району немає ніяких торгових точок, луриків, генделиків і таке інше. Все зосереджено в двох точках біля заїздів у район. Банки, супермаркет, бари, піцца і т.д. Дуже зручно, велика парковка і все рядом. А вже в інших місцях на величезних торгових площах розміщені величезні супермаркети, бутіки, ресторани, торгові центри, тут на них говорять молли, та інші бізнеси.
Image
Ось буквально навпроти нашого коммюніті центру повним ходом іде будівництво кондомінімумів. Тут їх буде цілий квартал.

Це відносно дешеве житло, але в силу загальної дороговизни, розлітається миттєво.

Зверніть увагу - самий нижчий рівень - гаражі.
Image
Роззкуповуються як гарячі пиріжки ще на стадії будівництва. Ці ще не збудовані, а вже продані.

Image
Тут вже живуть. Гаражі позаду і знизу. Землі навколо у власності хазаїна квартирки немає.

Image
Це вже багатокватритні будинки. Є бажаючі і на такі. Висота будинків залежить від району. В даунтауні є і 30-40 поверхові багатоквартирні будинки.
Image
Image
Image
Image

Ще трохи вищий рівень - майже індивідуальні будинки. Зробили такий таун у районі при в'їзді.
Image
Image
А це, щоб закінчити із багатоквартирними будинками, трохи інше.

Це приют для літніх людей. Богадєльня. Для тих хто пішов на пенсію, вже в роках і їм важко себе доглядати.

Так само як і для людей з різним достатком, людей з великою різницею у віці також не прийнято тримати разом. Практично немає такого, що в одному будинку живуть три покоління. Навіть якщо це одна сім'я. Діти в після школи як правило ідуть з дому, живуть своїм життям. А батьки старіють, і також живуть своїм життям. Щоб було менше конфліктів поколінь.

Коли батьки вже не в змозі себе обходити, або їм вже цього не хочеться, вони можуть перейти жити от в такі будинки для літніх. Там всі однакові, є всі потрібні служби, і їм там набагато краще, ніж із своїми постійно зайнятими дітьми.
Чого там тільки не має... І бібліотека, і ресторан, і кінозал, медпункт, більярдна, винний зал, курильний зал і т.д.
Богадєльні також бувають різного рівня, залежить від достатку, ця десь в середині шкали. З іншого боку будинку внизу чудовий парк.
Image
Image
Наш район однією стороною примикає до швидкісного хайвея, який пересікає місто приблизно по середині з півночі на південь. Дуже зручно, виїхав з району на Deerfoot і через 20-25 вже в іншомі кінці міста.

Але близька магістраль шумить. Для зменшення шуму є різні інженерні споруди - насипають спеціальні насипи і будують шумовідбиваючі паркани. Тому по місту магістраль часом іде ніби як у котловані. Але шум все-таки трохи залишається. Тому район дещо розшарований по рівню забудови. Ближче до дороги дешевші ділянки землі і будинки, в глибину і до іншої сторони району плавно міняється в сторону добротності. Ви побачите це на знімках.

Ось кілька знімків з простішого кінця. Вигляд на звичайну вулицю

Image
Як правило в простіших будинках гаражі збудовані позаду будинків, на бекярдах. З одного боку це краще, автомобіль не саме краще, що може бути в будинку. Але взимку щоб сісти в автівку треба перебігати по відкритому повітрі, тоді коли у приєднаному до будинку гаражі прямо в будинку сідаєш в машину не виходячи на вулицю. А ще гараж займає частину бекярда, часом значну. Так що у всіх випадках є плюси і мінуси.

Ось так виглядає гараж позаду будинка. В цьому випадку між задніми частинами будинків проходить ще одно невелика дорога для заїздів у гаражі.
Image
Ще типова вуличка з тієї частини району. Зверніть увагу на дорожній знак. Коли ви будете за кермом в Канаді будьте дуже обережні з такими знаками. Він говорить, що поряд ігрова зона для дітей. Це може бути біля шкіл, дитячих майданчиків чи спортивних площадок. Швидкість не більше 30 км/год і не можна опереджувати (типу обганяти) передній автомобіль, невіть якщо він їде із швидкістю 10 км/год. За порушення нещадно штрафують і дають багато штрафних балів у історію водія. Навіть за перевищення швидкості на пару кілометрів. Немає страшнішого злочину як збити дитину.

Image
Ось будиночки з того кінця району. Оббиті сайдінгом. Це вважається дуже простим оздобленням будинку. Хоч як на мене він дуже практичний. Попередній будинок в мене також був із сайдінгом. Коли будинок припадає пилом береш шланг і просто його миєш. Кілька хвилин і будинок сяє.
Image
Image
Іноді, не так вже і рідко, біля будинків садять ялинки. При місцевому кліматі вони дають колір круглий рік. А на Різдво їх наряжають, для цього існує ціля бізнес індустрія. Приїздять люди з підйомниками і наряжають ялинки. А після свят все знімають.

Бачив наряджені ялинки біля приватних будинків вдвоє вищі. Як у нас на площах на Новий Рік.
Image
Image
Image
Взагалі то саме цікаве зовні будинків знаходиться не попереду, а позаду будинків, на бекярдах. Там народ відпочиває. Але туди не завжди заглянеш. Далі будуть і бекярди, а поки що розглянемо середню частину району.

Ось один із нечастих випадків, коли щось можна побачити.
Image
Типова СЕРЕДИННА вуличка району, тупічок, зветься Cool-de-Sac. В таких тихих закуточках більшість старається поселитись. Рух транспорту майже нульовий, тільки вранці і ввечері на роботу-з роботи. Незнайомих людей там практично не буває, всі всіх знають.
Image
Зовні будинки з просуванням в глиб району вже трохи міняються - більші, дорожчі, комфортніші.
Повинен відмітити стриманість у кольрах, тут так чомусь прийнято. Часто навіть якісь похмурі кольри. Хоч ефект дуже цікавий - чим ближче підходиш до будинку, тим більше відкривається. Здалеку дороге оздоблення не завжди і помічаєш. Не люблять тут кіч.
Image
Image
Image
Image
Image

Далеко не всі люблять зелень навколо будинку. Але є і великі любителі.

Image
Image
Image
Image
Ось якийсь любитель природи і мандрівник. Між іншим, більшість нормальних канадців такими і є - любителі природи і подорожей.
Image
Image
Зупинюсь трохи на квітах, яких в нашому районі дуже багато. Їх хазяйки висаджують скрізь - на клумбах, у великих горшках перед гаражами, в підвісних горшках перед входом і т.д. Зверніть на це увагу увагу.
Image
Image

Я ще в дитинстві коли слухав розповіді старих людей , ніяк не міг зрозуміти, чому Хрущов в свій час обклав податком на все вирощуване селянами і наказав вирощувати квіти біля будинків. І це тоді, коли не їли вдосталь. Що за муха його вкусила?

Тільки потрапивши сюди все зрозумів. Хрущов їздив по америках, бував на фермах, бачив як тут живуть люди. А жили вони тоді приблизно так як і зараз - в своїх будинках, ті самі гаражі з драйвеями на яких стояли здоровенні американські автомобілі. І це в простих американських роботяг. А таких автомобілів не було навіть у членів політбюро. Здерли з чогось там Чайку. Я колись тут вперше побачив і чуть не впав - Чайка оди в один. Тільки шілдик американської автокомпанії.

І квіти навколо будинків.

Хрущов просто не міг цього винести, жаба була просто гігантська. Була в нього фішка - догнати і перегнати. І якщо все кинувши на озброєння побудували бомбу і ракети, а за допомогою ВІЙСЬКОВИХ ракет пропіарили совок в космосі, то у всьому іншому був просто жах. Тому Хрушов побачивши життя простих американців вирішив і тут "підправити" - наказав селянам все закинути і вирощувати квіти. А то перед заходом "невдобно". А те що хатки були глиняні, з глиняною підлогою, соломяною стріхою, без електрики, дровяним опаленням, не було чого їсти і т.д. його якось не хвилювало. Аби квіти були як у мириканців.

Після того слово "волюнтаризм" вважається лайкою, а в партноменклатурі це був вирок.

Я ще в дитинстві коли слухав розповіді старих людей , ніяк не міг зрозуміти, чому Хрущов в свій час обклав податком на все вирощуване селянами і наказав вирощувати квіти біля будинків. І це тоді, коли не їли вдосталь. Що за муха його вкусила?

Тільки потрапивши сюди все зрозумів. Хрущов їздив по америках, бував на фермах, бачив як тут живуть люди. А жили вони тоді приблизно так як і зараз - в своїх будинках, ті самі гаражі з драйвеями на яких стояли здоровенні американські автомобілі. І це в простих американських роботяг. А таких автомобілів не було навіть у членів політбюро. Здерли з чогось там Чайку. Я колись тут вперше побачив і чуть не впав - Чайка оди в один. Тільки шілдик американської автокомпанії.

І квіти навколо будинків.

Хрущов просто не міг цього винести, жаба була просто гігантська. Була в нього фішка - догнати і перегнати. І якщо все кинувши на озброєння побудували бомбу і ракети, а за допомогою ВІЙСЬКОВИХ ракет пропіарили совок в космосі, то у всьому іншому був просто жах. Тому Хрушов побачивши життя простих американців вирішив і тут "підправити" - наказав селянам все закинути і вирощувати квіти. А то перед заходом "невдобно". А те що хатки були глиняні, з глиняною підлогою, соломяною стріхою, без електрики, дровяним опаленням, не було чого їсти і т.д. його якось не хвилювало. Аби квіти були як у мириканців.

Після того слово "волюнтаризм" вважається лайкою, а в партноменклатурі це був вирок.
Image
Image
Перед тим як перейти до багатшої частини району трохи відволікусь.
Зупинюсь на системі опалення будинків. І як ми ладимо з екологією. Для цього треба пояснити систему обігріву будинків. Вона тут повністю відрізняється від систем опалення в Україні, навіть в приватних будинках України.

В Україні що в багатоквартирних, що в приватних, гріють воду. А вода як теплоносій по трубах розходиться по обєму житла і гріє в радіаторах. Про КПД системи в багатоквартирних будинках не мені і не для вас розповідати. Всі ви бачите підземні магістралі які гріють вулицю, підвали, дахи. Важко сказати скільки там втрачається тепла, але точно що багато. Крім того ця система дорога, небезпечна - при аварії нищить житло, важко регулювати температуру. Часто регулюють відкриванням вікна. В приватному будинку все те саме, тільки КПД вище - котел розміщено в самому будинку. І температуру регулювати трохи легше.

Систем центрального опалення тут немає. Навіть гігантські хмарочоси в даунтауні опалює індивідуальна система, ніяких труб під землею немає. Гріють газом, газ тут дешевий, дешевше як зараз і не пригадую. Газ свій, добувають навіть в межах міста. Альберта це нафтогазове серце Канади.

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:15 

Продовжу і я трохи звідти)

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:16 

В індивідуальних будинках так само як і в Україні газовий котел стоїть в будинку, як правило в бейсменті. (Про бейсменти пізніше.) Тобто втрат зовні немає. На цьому однакове все закінчується.

Принцип опалення зовсім інший. У котлі горить газ який нагріває спеціальну металеву конструкцію, а через неї продувають повітря. Повітря нагрівається і по бляшаних трубах досить великого діаметра, самтиметрів 20, розводиться по всьому будинку і виходить в кожному приміщенні. Система приблизно така як в атомобілі, тобто теплоносій є повітря.

Ця система має масу переваг:

- дешева. Сама цінна частина сам котел. Труби коштують копійки.

- абсолютно безпечна. Котли самі по собі виготовлені дуже якісно, ніколи не чув про пожежі через поганого котла. А - труби з гарячим повітрям нічому вже не загрожують.

- система весь час перемішує повітря в будинку. Очищає його, пропускаючи через фільтри. Більше того - під час роботи десь третина повітря береться зовні, тобто весь час добавляє в будинок свіже повітря. Немає необхідності провітрювати будинок.

- дуже просто регулюється температура. На управляючому модулі на стіні виставляється бажана температура і система автоматично її пвдтримує без всякого втручання. Ми роками нічого не міняємо. Ні зимою, ні літом.

Тут трохи добавлю. У нас в будинку два котли, один на перший поверх і бейсмент, другий на другий поверх. У великих будинках по два котли. Ну і я ще добавив можливість підігрівати гараж коли потрібно. В нормальному стані гараж не гріємо.

Для регулювання температури є спеціальні програмовані модулі управління. Можна прграмувати температуру як загодно - по днях тижня і годинах доби. Коли спиш, програмуєш на нижчу температуру, вранці, коли збираєшся на роботу трохи піднімаєш. Вдень коли нікого немає вдома знову понижуєш, а під вечір нагріваєш. Приходиш з роботи в теплий будинок.

Ми трохи погрались цим і відмовились. Виставили на постійно одну температуру назавжди. Зимою і літом. Емпіричним методо знайшли саму комфортну для себе температуру - 20 градусів по Цельсію.

- практично не потребує сервісу. Десятиліттями. Весь сервіс - два раза в рік поміняти повітряні фільтри.
В систему опалення запросто влаштовуються центральний кондиціонер і зволожувач.

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:17 

Наступна велика перевага - в систему опалення легко вмонтовується система охолодження - кондиціонери, також як і в автомобілі. На кожен котел по кондиціонеру. Сама система передбачає такий монтаж і управляється одним і тим самим модулем управління.

Кондиціонери, вірніше конденсори кондиціонерів, монтуються зовні будинку в непримітному місці, цоб не заважав і непортив вигляд будинку. Ніякого шуму і незручностей. Я ніде не бачив віконних кондиціонерів у приватних будинках.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:19 

Також в систему опалення вмонтована система зволоження повітря. В Альберті ОБОВЯЗКОВА.

У нас тут дуже сухий клімат, як в пустелі. Відносна вологість повітря у нас значний час нижче 20 відсотків. Для порівняння в Києві норма 70-80 відсотків. Тому у нас все сильно пересихає. От для цтого повітря в будинку примусово автоматично зволожується спеціальними пристоями в системі опалення. У мене виставлено на 40 відсотків відносної вологості.

Про димарі.

У всіх старих будинках димарі традиційно виходять через дах вверх. У нових в сторону, димар виходить в боковій стіні з бейсмента. Ми цікавились чому так? Відповіли, що нові покоління котлів дуже екологічно чисі, спалюють газ добре і мають високий ККД. Тому немає потреби проводити трубу димаря через три поверхи. Її просто виводять в бік.

Газові плити горять всередині приміщення, і нічого, якось люди дихають. Між іншим - тут переважна більшість плит на кухні електричні. З міркувань здоров'я.

Ось система з новими котлами. Вихлоп - довші білі труби - в бік. Труби пластикові. От такий димар.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:20 

А тут традиційний димар, вихлопу немає.

Image

Мені такий більше подобається - зимою в мороз такі гарні білі смуги над будинками. Особливо коли немає вітру.

Ну і в бейсменті стоїть водонагрівний газовий котел. Ми виставили температуру на 85 ргадусів і забули про нього. Все автоматично.

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:21 

Я вже говорив що канадці люблять подорожувати, особливо на природі. І при першій зручній нагоді легко знімаються з місця. Тут для цього створена ціла індустрія. Власне вона одна для Північної Америки.

Коли настає сезон, часом по наших тихих заковулках важко і проїхати, все заставлено трейлерами, моторхомами, катерами.

Image

Image
Акустика тут нічого так...

Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:24 

Між іншим, на це якось ніхто не звернув увагу, тут надзвичайно популярні трачки-пікапи. Як на мене просто чудові машини, на всі випадки життя.

Image

Image

Image
Image

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:27 

Приїхали. Або тільки збираються виїздити.

Image

Image

Сусід, любитель свіжого вітру. Колись моя велика слабість. Зараз вже якось притупилось.

Прямо як відкритий автомобіль, тольки що на двох колесах.

Image

Image

Image

Це не сусід. Цього я випадково сфоткав високо в горах.

Типовий водій крузера. Тільк часто позаду нього сидить така ж тітка, а то і більша. У них в шоломах стереосистеми з мікрофонами, їдуть і бесідують собі. Або слухають музику.

Влітку багато таких любителів вітру. Як правило люди в роках. Старі байкери що вгомонились. Хоч багато і на Харлеях літають з гуркотом.

Image

Profile  

PostPosted: 08 May 2012, 20:30 

Коли я вперше потрапив сюди, першим запитанням було - а де ж той мільйон жителів? Настільки разюче відрізняються європейські міста від північноамериканських. Тут дійсно важко побачити натовп. Хіба що після хокею. Або в даунтауні після роботи.

Але особтсто мені це якраз дуже подобається. Ніхто тебе не штовхає в спину, чого я терпіти не міг в Україні. Часом навіть до злісних штовхачів навіть пускав у хід кулаки.

Часом ще може бути черга до каси в супермаркеті. Особливо цим гріши Уоллмарт. Але люди стоять на відстані щонайменше метр, не торкаються один одного. Особа тут недоторкана.

Правда в останні роки різко стало менше місця, що в громадському транспорті, що на дорогах.

А ще подобається простота. У всьому - відносинах, одязі, макіяжі. Люди є такі, якими вони є, нічого із себе не строять. Вже давно дещо дивує вигляд новоприбулих дам в "бойовій розкрасці".

Подивіться на цих людей. Вони потрапили в кадр зовсім випадково.

Image

Image

Ці фотки з прогулянок по краю нашого району. Він виходить на провінційний парк.

Image

Image

Ці доріжки із жовтою смугою подвійного призначення - для пішоходів і тих хто на колесах, т.т. велосипедистів, на коньках і дошках. Тут це дуже популярно - їздити на роботу і відпочивати на велосипедах. Таких доріжок в місті ще кілька років тому було більше 700 кілометрів. Сьогодні мабуть під тисячу буде. Все місто опоясане такими доріжками, є спеціальні карти для подорожей. Практично в любу точку міста можна проїхати на велосипеді не перетинаючись з автомобільними дорогами.

Ось мамочка вигулює дитя. Придивіться, воно сидить в прицепику до велосипеда.

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC - 5 hours [ DST ]