It is currently 17 Nov 2017, 13:22

All times are UTC - 5 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: 09 Aug 2012, 12:00 

"Ось ви чули коли-небудь які-небудь легенди перед від'їздом? Впевнена, що нікого це не обійшло стороною. У мене колись була досить велика колекція, але я вже не пам'ятаю, де це все записувала. А самій згадати вдалося небагато. Тому доповнюйте список, якщо є чим. Хотілося б заспокоїти тих, хто збирається приїхати в Канаду і захистити від віри в подібні легенди і міфи.

Постараюсь прокоментувати легенди в міру своєї зіпсованості.

1. У Канаді взимку холодно, а коли температура опускається нижче -15 (по-моєму це було 15, точно не пам'ятаю) - соплі в носі замерзають, а це дуже боляче.
Додам від себе: а потім ніс розширюється і його розриває на частини.

2. У Канаді немає підодіяльників.
По-моєму цю легенду придумали російські кравчині, так як у Торонто багато або шиють їх самі, або замовляють за кордону, свято вірячи в те, що їх тут не продають. Розговорилася з кількома "віруючими". Виявилося, що вони не знають, що підодіяльник - це "підодіяльник". Так, іноді, коли купуєш набір постільної білизни, корисно читати, що в нього входить. Бувають набори з простирадлом замість підодіяльника, тому, купивши такий набір "наосліп", можна потім усім навколо довго розповідати, що дикі канадці не знають, що таке підодіяльник. Ще є "віруючі", які й не шукали, адже вони "знають", що підодіяльників в Канаді немає.

3. Немає простирадл з гумкою.
Та ж фігня. На всякий: "fitted sheet".

4. Важко знайти сімейного лікаря.
Так, дуже важко, особливо, якщо шукати лікаря, не знаючи, де їх зазвичай шукають. У всіх містах Канади є система, що видає за адресою список найближчих лікарів, які приймають нових клієнтів. Таку послугу надають за телефоном і в інтернеті. Хто шукає, той завжди знайде.

5. Дика кількість (не пам'ятаю вже яка) народу в Канаді живе без сімейного лікаря.
Правда. Ті, кому сімейний лікар не потрібен, можуть цілком спокійно без нього обходитися. Є лікарі в поліклінікі, приймають всіх в порядку живої черги, є послуга виклику лікаря додому або консультація з лікарем по телефону. Не всім потрібен сімейний лікар, цілком спокійно можна жити і без нього, чим багато і займаються.

6. Довгими зимовими вечорами нема чим себе зайняти.
Ось чекаю, поки настане хоч один такий вечір ... і ну ніяк.

7. Вулицями міст ходять ведмеді (подекуди білі, а місцями - не дуже).
Не хвилюйтесь, вони вже ситі.

8. Всі, що приїхали по провінційним програмам, зобов'язані прожити 1 рік / 3 роки / поки не отримають громадянство (вибрати потрібне) в тій самій провінції, а не те .... (Тут починаються страшилки, які залежать від багатства фантазії оповідача).
Люди не хочуть читати документи, які підписують, не знають і не хочуть знати законів країни в якій живуть, не вірять у слова адвокатів, вважаючи за краще продовжувати розповідати страшні історії та залякувати мирне населення.

9. У Канаді не вміють будувати будинки, тобто будують їх з картону. Як результат - вітер гуляє в будинку, спати доводиться в шубі і т.д.
Насправді, картон в якості будматеріалів вже давно не використовують і перейшли на пакувальний папір (туалетну - для внутрішньої обробки приміщень). А найцікавіше, що при цьому в будинках жарко і народ взимку ходить з коротким рукавом.

10. Всі канадці - гальма.
До цих пір над цим думаю."

Profile  

PostPosted: 01 Oct 2013, 10:19 

а я чув легенду, що в Канаді проблеми от з такими штуками:

Image

а ще з рулєтками напряг... і треба везти з собою...

Profile  

PostPosted: 02 Oct 2013, 00:53 

Не напряг, але якось влом платити 15-20 доларів за неї. А те що в доларамі, то гнеться моментально.
Рулетки ніби є. Але я по якійсь причині привіз з собою разом з викруткою, то ціни не дивився.

Profile  

PostPosted: 02 Oct 2013, 06:31 

Vo_Vik wrote:
Не напряг, але якось влом платити 15-20 доларів за неї.

тоді вношу до свого списку "маст хев"... :)

Profile  

PostPosted: 02 Oct 2013, 22:25 

Гарні зауваження :D

Я тут вже три роки і єдине, чого мені не вистачає, це ось цього:
Image

Тут повно усякого роду електричних відкривалок, а також ручних з колесами, як ці:
Image

але ці зарази постійно зіскользують або відкривають не повністю.
Де знайти нормальну, рідну найпростішу!!!???

Profile  

PostPosted: 02 Oct 2013, 22:37 

Найпершою проблемою для імігрантів я би назвала працевлаштування. Не всім вдається одразу знайти роботу згідно рівня освіти та досвіду або статусу, який людина мала вдома. Це є приводом для найбільших розчарувань та скарг. Я знаю доктора мікробіології, яка зараз вчиться на медсестру (це добре, або погано - хто як сприймає). Мій досвід в рекрутингу (!) вдома так само не допоміг мені влаштуватись на відповідну позицію в Канаді (але це теж не погано в результаті ;) ). Тому люди адаптуються до нижчих позицій (деколи у зовсіх інших сферах), перевчаються або засновують свій бізнес (як у моєму випадку), в залежності від своїх навичок виживання. Тому варто бути обережними з очікуваннями; Канада - багата демократична країна з багатьма можливостями, але у іммігрантів на старті не рівні шанси апріорі з тими, хто тут виріс та навчався, відповідно, щоби досягнути результату, іноді треба бути в два рази працелюбніше, швидше, розумніше і компетентніше, ніж кандаці на тій самій позиції - посередностей тут своїх вистачає. При цьому, ще й треба знаходити спільну мову з керівником (якщо працюєш на когось).

Імігрантам без кількарічного місцевого досвіду варто також бути готовими отримувати нижчі зарплати та не очікувати швидкого кар'єрного росту."The gap in earnings between immigrants and comparable native-born workers is perhaps the most studied topic in the economics of immigration." Таблиця до цього звіту свідчить про зарплати на майже 15% нижчі на тих самих посадах у імігрантів, ніж у місцевих канадців (на 2005 рік):
http://www.statcan.gc.ca/pub/11f0019m/2 ... 14-eng.htm

Цікава статистика:
http://www.statcan.gc.ca/tables-tableau ... 1a-eng.htm
Як бачимо, імігранти працевлаштованi трохи гірше, ніж батьки-одинаки канадського походження та трохи краще, ніж аборигени та інваліди. 8-)
http://www4.hrsdc.gc.ca/.3ndic.1t.4r@-e ... iid=13#M_4

Profile  

PostPosted: 03 Oct 2013, 09:44 

San-Frankivsko wrote:

а ще з рулєтками напряг... і треба везти з собою...

З рулетками перебоїв нема. Для чогось же існують в природі Canadian Tire, Rona, Réno-Dépôt, Home Depot.
Ціна - 15 - 30 $. (Ціна, то вже інше питання :) )
Image

Французькою буде le ruban à mesurer.

Last edited by smisha on 05 Oct 2013, 22:21, edited 2 times in total.

Profile  

PostPosted: 05 Oct 2013, 22:17 

Sofico wrote:
Найпершою проблемою для імігрантів я би назвала ...

Sofico розвінчала ще один міф - Канаді потрібні імігранти. Не потрібні вони їй :) .

Profile  

PostPosted: 08 Oct 2013, 22:38 

:D Ну не так категорично - непотрібні. Треба ж кимось заселяти канадийські простори (особливо, на тлі низького рівня народжуваності), заповнювати невисокооплачувані робочі місця, поповнювати культурний, економічний та науковий потенціал....
Рекомендую ознайомитись з історією канадської іміграції. Захоплююча історія!!
http://www.cic.gc.ca/EnGLish/resources/ ... /index.asp

Quote:
Beyond shaping Canada’s social, economic, and political culture, immigration has served an even more vital function, one that is inextricably linked to this country’s low birth rate. Canada’s annual rate of population growth (natural increase plus net migration) has declined steadily in recent decades, from 3 percent in the late 1950s to less than 1 percent in the late 1990s. Much of this decline can be ascribed to the steep plunge in fertility rates after the baby boom period, largely the result of more women entering or re–entering the work force. In 1959, the fertility rate was four children per woman, but by 1998 the rate had dropped to less than two per woman, considerably below the replacement level. Should this low fertility rate continue—and all indications are that it will—immigration will become essential for this country’s healthy growth and even, perhaps, for its survival.

До речі, багато уваги там приділяється і українцям:
http://www.cic.gc.ca/EnGLish/resources/ ... chap-1.asp
http://www.cic.gc.ca/EnGLish/resources/ ... sp#chap2-6
http://www.cic.gc.ca/EnGLish/resources/ ... hap-2c.asp

А найбільше вразило це:

Quote:
Organized labour, of course, took a very jaundiced view of the hiring of unskilled immigrant labour by railways and manufacturing companies. One spokesman who did not hesitate to speak bluntly on the subject was James Wilks, a vice–president of the Trades and Labour Congress. In 1900, he wrote to Prime Minister Wilfrid Laurier about the impact that an influx of Scandinavians and Finns from Minnesota had on the Canadian labour market. Wilks beseeched the Laurier government to enforce the Alien Labour Act, a piece of legislation designed to prevent the importation of contract labour. Only rigorous enforcement of this law, claimed Wilks, would prevent Canada from being inundated with “ignorant, unfortunate…non–English–speaking aliens” who would do irreparable damage to the community.

http://www.cic.gc.ca/EnGLish/resources/ ... p#chap2-20

Це звісно, сива давнина, але, уявляєте, наскільки я була здивована почути щось подібне у 21 сторіччі. від жіночки-канадійки, яка вчиться на іміграційного консультанта.

Quote:
Woodsworth’s concerns about the assimilability of eastern, central, and southern European immigrants were sharpened by his experience with newcomers in Winnipeg’s North End in the early years of this century. Living and working in the heart of that foreign world, where pigs and chickens roamed the unpaved streets and the infant mortality rate was shockingly high, Woodsworth came to believe that if immigrants were to become good Canadians they had to embrace Anglo–Canadian Protestant values and become part of a Christian society in English–speaking Canada.

In his well–known work Strangers within Our Gates, published in 1909 when he was superintendent of All People’s Mission in Winnipeg’s North End, Woodsworth argued: We, in Canada, have certain more or less clearly defined goals of national well–being. These ideals must never be lost sight of. Non–ideal elements there must be, but they should be capable of assimilation. Essentially non–assimilable elements are clearly detrimental to our highest national development, and hence should be vigorously excluded.

Last edited by Sofico on 08 Oct 2013, 23:09, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 08 Oct 2013, 23:02 

А ось слова нашої сучасниці (даю у перекладі):

"Я впевнена, що є багато питань, щоб краще пізнати мого клієнта, але я вважаю, моя трійка найважливіших буде виглядати так:
1. Ви готові вчитися і поважати звичаї нашої країни? Канада дуже різноманітна, але є уклади, які ми, як канадці, повинні поважати. Сумно бачити, як деякі з наших власних традицій викидають на узбіччя.
2. Чи будете ви залишитися в Канаді безкінечно? Якщо компанії витрачають час і гроші на навчання іммігрантів, ми хочемо, щоб вони залишилися тут, бо тоді у нас буде більше кваліфікованих працівників у Канаді, щоб поліпшити економіку.
3. Чи готові ви прийняти англійську як другу мову, щоб покращити ваші мовні навички? Мовний бар'єр може стати розчаруванням для деяких, якщо вони не можуть зрозуміти, що хтось намагається сказати. Це значно допоможе в роботі також.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC - 5 hours [ DST ]