Спростування російського шовіністичного міфу точним методом, що українська мова виникла внаслідок ополячування російсько

місце для спілкування на політичні теми
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Спростування російського шовіністичного міфу точним методом, що українська мова виникла внаслідок ополячування російсько

Повідомлення Slav »

Спростування російського шовіністичного міфу точним методом, що українська мова виникла внаслідок ополячування російської мови


Російські шовіністи разом з путлєром часто заявляють, що
українська мова виникла внаслідок ополячування російської мови і тому український народ в Україні виник з російського народу через ополячування.

https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Міфи_що ... ської_мови»

Я нижче намагаюсь викласти точний метод спростування цього російського шовіністичного міфу.

Почнемо з того, що відомо:
"Лексика української мови на 38 % відрізняється від російської, на 32 % від словацької, на 30 % від польської та на 16 % від білоруської мов." Отже в українській мові та російській мові є 38% ( 100% - 62% = 38% ) різної, не спільної лексики, різних слів ( https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Українська_мова , https://archive.ph/rAeKT )

Якщо виходити з того, що в українській мові є приблизно 17 000 полонізмів ( https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Полонізм ) та один із словників української мови містить 250 000 основних слів ( http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0000989 , https://archive.org/details/velykyislovnyk/mode/1up ) , то елементарний підрахунок показує, що кількість полонізмів становить не більше 20 % серед різних слів, не спільної лексики української та російської мови. А це означає, що українська мова аж ніяк не могла виникнути з російської мови шляхом ополячення (полонізації, спольщення) російської мови, як часто стверджують російські шовіністи разом з путлером-х....м. Якщо вважати, що українська мова виникнула з російської мови шляхом ополячення (полонізації, спольщення) російської мови, як часто стверджують російські шовіністи разом з путлером-х....м, то кількість полонізмів серед не спільної лексики української та російської мови змагала би до майже 100%.


Взагалі навіть можна точно порахувати, скільки не спільних, різних слів ( не спільної лексики ) української та російської мови належать та не належать до полонізмів.

Ще також треба брати до уваги, що в російській мові також є приблизно 7 000 полонізмів, частина яких відрізняється від полонізмів української мови.


В цьому словнику української мови 250 000 основних слів та словосполучень ( http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/UKR0000989 , https://archive.org/details/velykyislovnyk/mode/1up ) . Отже кількість слів не спільної лексики буде рівна 250 000 X 38% = 95 000 . Враховуючи, що кількість полонізмів в українській мові рівна 17 000, то частина полонізмів в не спільній лексиці між українською та російською мовою буде становити ( 17 000/95 000 ) X 100% = 17.89 %

Я, правда, не дуже впевнений, що треба брати саме цей словник з 250 000 слів, а не якийсь інший словник, в якому є менша кількість слів. Обчислена в процентах кількість полонізмів серед не спільної лексики буде вища, якщо взяти словник української мови з меншою кількістю слів.


Я би хотів, щоб інші читачі написали критику цього точного методу доведення, що українська мова не виникла внаслідок ополячування російської мови. Іншим людям зі сторони краще видно недоліки чи може навіть помилки цього методу. Можете писати КГ/АМ, дурак та подібне, але аргументовано обгрунтуйте свою думку.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 805
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Перші твори сучасною українською мовою, це Котляревський. Енеїда Котляревського написана 1798, за рік до народження Пушкіна - творця сучасної російської мови. Я не бачу що далі обговорювати.
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

Vo_Vik писав:
21 грудня 2023, 00:25
Перші твори сучасною українською мовою, це Котляревський. Енеїда Котляревського написана 1798, за рік до народження Пушкіна - творця сучасної російської мови. Я не бачу що далі обговорювати.
Російські шовіністи стверджують, що українська мова виникла в часи першої Речі Посполитої внаслідок заселення України польською шляхтою.

Прочитайте розділ:
«Українська мова виникла внаслідок спольщення російської мови»
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C% ... 0%B8%C2%BB
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 805
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

Вони ще стверджують, що давньо руська і російська, то одне і те саме, а є ще такі що стверджують, що земля пласка. То що для кожного ідіота в світі тему на цьому форумі створювати? Якщо б навіть вони якимось чудом прийшли на цей форум з вам подискутувати на цю тему, то обіцяю, що їхні акаунти би існували рівно до того часу поки я б не зайшов в інтернет.
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

Vo_Vik писав:
21 грудня 2023, 09:40
Вони ще стверджують, що давньо руська і російська, то одне і те саме, а є ще такі що стверджують, що земля пласка. То що для кожного ідіота в світі тему на цьому форумі створювати? Якщо б навіть вони якимось чудом прийшли на цей форум з вам подискутувати на цю тему, то обіцяю, що їхні акаунти би існували рівно до того часу поки я б не зайшов в інтернет.
Вони як правило на цю та інші подібні теми дискутувати не хочуть, бо не можуть, оскільки в них нема аргументів і фактів, в них є тільки ВІРА в їхні маячливі ідеї русифікувати українців, щоб перетворити українців в росіян. Для того вони придумали цей маячливий міф про ополячування, щоб наче показати українцям, що їхня українська мова є "неправильною", що справжньою правильною їхньою мовою повинна бути російська мова.

Я пробував з ними дискутувати в інтернеті. Вони всі мене посилали і блокували-банили. А хто міг дискутувати, а це одиниці, то тільки деякі з них видавали аргументацію на зразок "а, злишься, чувствуешь свою неправоту, это вы навязываете украинство", хоча вони не можуть показати, що їх росіян хтось заставляв бути українцями, бо насправді це вони росіяни хочуть русифікувати українців, щоб перетворити українців в росіян.
Vo_Vik
Administrator
Administrator
Повідомлень: 805
З нами з: 02 липня 2014, 23:01
Подякували: 86 разів

Повідомлення Vo_Vik »

А для чого з ними спілкуватись в інтернеті?
Взагалі для чого з ними спілкуватись? Якщо ще рік тому я мав якісь надії на якесь повстання чи щось таке, то тепер тільки залити все бетоном.
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

Vo_Vik писав:
22 грудня 2023, 12:55
А для чого з ними спілкуватись в інтернеті?
Взагалі для чого з ними спілкуватись? Якщо ще рік тому я мав якісь надії на якесь повстання чи щось таке, то тепер тільки залити все бетоном.
Щоб показати всім абсурдність їхньої позиції та аргументів.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1306
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

І кому що показувати? Самим москвинами це нецікаво. Рівно як і мені їхні аргументи.
Як правило, останнє слово за переможцем. Здолаємо ми Москву, і світ прийме наші докази. Не здолаємо, забудуть про нас. Пам'ятатимуть хіба що по окремим згадкам в художній літературі
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

Олесь Вахній писав:
23 грудня 2023, 09:28
І кому що показувати? Самим москвинами це нецікаво. Рівно як і мені їхні аргументи.
Як правило, останнє слово за переможцем. Здолаємо ми Москву, і світ прийме наші докази. Не здолаємо, забудуть про нас. Пам'ятатимуть хіба що по окремим згадкам в художній літературі
Не потрібно виставляти та поширювати нашу правильну та правдиву пропаганду?
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

В цій та інших темах появилася є така думка, що не треба нікому нічого доказувати. Я знаю кількох людей, які раніше були українцями, а пізніше стали росіянами.
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Як таке можливо? Видається фантастикою. Був малоросом, став русскім - так, в це можна повірити.
Чи ви про Ківу говорите?
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

smisha писав:
24 грудня 2023, 13:02
Як таке можливо? Видається фантастикою. Був малоросом, став русскім - так, в це можна повірити.
Чи ви про Ківу говорите?
З двома я служив в русской ( советской ) армии. Наскільки я зрозумів, вони стали росіянами під впливом політичної кон'юнктури того радянського часу. Ще один знайомий став росіянином під впливом його російських друзів та під впливом ідеології "общерусской идеи" . Ще одного новоспеченого росіянина я вам можу показати в інтернеті. Він став русским під впливом ідеології "общерусской идеи".
smisha
VIP
VIP
Повідомлень: 4307
З нами з: 16 березня 2014, 11:03
Дякував (ла): 314 разів
Подякували: 480 разів

Повідомлення smisha »

Це їхній вибір. Мені до сраки їхні мотивації. Хтось був дегенератом, а потім став руським дегенератом, та біс із ним
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1306
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Не той сайт щоб людям мізки цитатами з москвинським підручників забивати, й влаштовувати з цього приводу дискусії
Slav
Повідомлень: 104
З нами з: 08 липня 2021, 15:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 25 разів

Повідомлення Slav »

Олесь Вахній писав:
27 грудня 2023, 05:37
Не той сайт щоб людям мізки цитатами з москвинським підручників забивати, й влаштовувати з цього приводу дискусії
В цій темі не йдеться про жодні москвинські підручники.
Може ви цей свій допис хотіли зробити в цій темі про цей
"підручник історії" , який є чистою брехливою російською пропагандою і яким зомбують росіян:
viewtopic.php?f=11&t=2308 ?
Востаннє редагувалось 27 грудня 2023, 22:38 користувачем Slav, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
Олесь Вахній
Повідомлень: 1306
З нами з: 19 листопада 2014, 07:39
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення Олесь Вахній »

Вгамуйся. От не цікаві ці наміри примітивно лаяти москалів. Не цікаво. Дійсно, путаюсь вже в темах. Навіщо це? Зроби щось про українську культуру
Відповісти

Повернутись до “Політика”